Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
WYCIECZKI PO BALI
z Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
ODKRYWAJ BALI
w zupełnie inny sposób
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
Przeżyj niezwykłą przygodę
WEJDŹ NA WULKAN
Wycieczki po Bali
z DIVING INDO
previous arrow
next arrow

WSCHODNIE BALI & PURA LEMPUYANG

 

Pura Luhur - Wschodnie Bali z Diving Indo

Pura Luhur – Wschodnie Bali

Podziwiaj unikalne piękno zabytkowych, wodnych pałaców Kertha Gosa i pływających pawilonów Bale Kambang w Semarapura.

Odwiedź Pura Goa Lawah – jedną z najważniejszych świątyni na Bali, w której znajduje się jaskinia zamieszkana przez tysiące nietoperzy.

Odkryj Tanganan – odizolowaną wioskę rdzennej społeczności Bali Aga, z oryginalnymi domami i zobacz eksponaty tradycyjnych dzieł artystycznych.

Zobacz Tirta Gangga – uroczy park rekreacyjny Royal Garden, otoczony basenami oraz mieszanką architektury balijskiej i chińskiej oraz świątynię Pura Luhur Lempuyang – długi kompleks siedmiu sanktuariów na stokach Gunung Lempuyang.

 

 

 

CENA ZAWIERA:

 

Transfery klimatyzowanym minibusem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę
Opieka profesjonalnego przewodnika
Wszystkie bilety wstępu na zwiedzanie i opłaty parkingowe
Obiad w formie szwedzkiego stołu w restauracji z panoramą na tarasy ryżowe pasmem gór w oddali

 

KOSZT:

 

US$95/os. (min 2 uczestników)

 

CZAS TRWANIA PROGRAMU

 

9 godzin

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

 

Wodne Pałace - Wschodnie Bali z Diving Indo

Wodne Pałace – Wschodnie Bali

Wycieczka na wschodnie Bali rozpocznie się od malowniczej trasy wśród małych osad i obszarów wiejskich Bali. Życie tutaj toczy się powoli i beztrosko: kobiety składają ofiary przed świątynią, mężczyźni pracującą w polu lub odpoczywają po trudach pracy na roli, drobni handlarze krzątają się na bazarach i przy sklepikach. Droga wiedzie wzdłuż wschodniego wybrzeża Bali do Klungkung (Semarapura), gdzie odwiedzimy wodne pałace Kertha Gosa oraz Bale Kembang, znane jako pływające pawilony – w tych niesamowitych miejscach tradycyjnej, balijskiej architektury mieścił się niegdyś sąd.

 

Dalej droga zabierze nas do Pura Goa Lawah, sanktuarium z 11 wieku, z sekretną jaskinią, którą zamieszkują tysiące nietoperzy zwisające głową w dół. Świątynia jest jednym z najważniejszych  sanktuariów na Bali, stanowi symboliczną tarczę ochronną wyspy ( część „świętego kręgosłupa” – Sad Kahyangan – oznacza „miejsce bogów” w języku Sanskryt) oraz miejsce zamieszkania mitycznego węża Basuki.

 

Wodne Pałace - Wschodnie Bali z Diving Indo

Wodne Pałace – Wschodnie Bali

Następnie odwiedzimy Tenganan, jedną z ostatnich wiosek rdzennej społeczności Bali Aga, która nadal praktykuje starożytne rytuały zaczerpnięte z animizmu i hinduizmu. Wioska jest słynna z produkcji płótna geringsing.

 

W Amlapura zatrzymamy się na obiad w lokalnej restauracji z uroczą altaną. Po pysznym posiłku odwiedzimy Pałac Królewski Tirta Gangga w Karangasem. Piękne ogrody z bujną roślinnością, labirynt basenów, fontanny, oczka wodne i zdumiewające rzeźb. Nazwa tego miejsc oznacza – „tirta” – święcona woda oraz „Gangga” – odnosi się do Gangesu – świętej rzeki w Indiach.

 

Dalej trasa wiedzie krętymi drogami przez wspaniałe doliny, bujne zielone tarasy ryżowe i malownicze krajobrazy. Późnym popołudniem dotrzemy do Pura Luhur Lempuyang – kolejne święte miejsce dla religii i kultury Balijskiej. Dziesiątki rodzin Balijskich w strojach ceremonialnych odwiedza tą świątynię, niosąc na głowie ogromne kosze z żywnością. W tle natomiast, przy dobrej pogodzie, możemy zobaczyć dumny i potężny wulkan Agung.

  Twoje Imię (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Rezerwuję wycieczkę:

  Ile osób?

  Widomość:

  Wpisz wynik:

  Zobacz inne wycieczki po Bali