Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
WYCIECZKI PO BALI
z Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
ODKRYWAJ BALI
w zupełnie inny sposób
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
Przeżyj niezwykłą przygodę
WEJDŹ NA WULKAN
Wycieczki po Bali
z DIVING INDO
previous arrow
next arrow

ULUWATU

 

Odwiedź Uluwatu z Diving Indo

Uluwatu

Odwiedź słynny mokry rybi targ w Kedonganan.

Podziwiaj niezwykłe widoki podczas przejazdu
wzdłuż wybrzeża płaskowyżu wapiennego – Bukit Penninsula, na południu Bali.

Zobacz dwie najpopularniejsze plaże wśród surferów o światowej renomie – Blue Point i Padang Padang.

Odkryj Pura Luhur UluWatu – legendarne hinduistyczne sanktuarium zaliczane do świątyń z najwyższego panteonu, pochodzące z XI wieku i dumnie prezentujące się na skraju 80 metrowej przepaści.

Spaceruj po majestatycznych klifach, gdzie rozciąga się piękny widok na ocean i strome zbocza, idealne miejsce na wspaniałe zdjęcia.

Zobacz niesamowity pokaz balijskiego tańca Kecak, wywodzącego się ze starożytnej epopei hinduistycznej Ramayana i wykonywanego w spektakularnej scenerii zachodzącego słońca na klifach Uluwatu.

(Opcjonalnie) Skosztuj świeżych owoców morza i ryb w restauracji nad zatoką Jimbaran – w magicznej wieczornej atmosferze, przy zapalonych świeczkach na stołach, odgłosie fal oceanu i dźwiękach lokalnej muzyki.

 

CENA ZAWIERA:

 

 • Transfery klimatyzowanym minibusem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę
 • Opieka profesjonalnego przewodnika
 • Wszystkie bilety wstępu na zwiedzanie i opłaty parkingowe
 • *Opcjonalnie : Kolacja – świeże owoce morza i ryby w restauracji nad zatoką Jimbaran – magiczna atmosfera, zapalone świeczki na stołach, odgłos fal oceanu przy dźwiękach lokalnej muzyki.

 

KOSZT:

 

US$55/os. (min 2 uczestników)

 

CZAS TRWANIA PROGRAMU:

 

4 godziny lub 6 godzin (opcjonalnie: Jimbaran – kolacja – świeże ryby i  owoce morza – płatne w restauracji wg cen z menu)

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

 

Zachód słońca w Uluwatu - Diving Indo

Zachód słońca w Uluwatu

Naszą wyprawę do Uluwatu zaczynamy od Kedonganan w zatoce Jimbaran, gdzie znajduje się słynny mokry targ rybny. Tutaj znajdziemy owoce morza oraz ryby z dziennego połowu, które następnie trafią na stoły pobliskich restauracji jako dania serwowane przy kolacji.

Kontynuujemy naszą podróż w kierunku południowym, na wapienny płaskowyż zwany Bukit Penninsula, który jest najbardziej jałowym i suchym rejonem Bali. Linia wybrzeża powoli zmieni się z łagodnych wzniesień w strome klify. Rozbijające się wzdłuż południowo – zachodniego wybrzeża długie fale oceaniczne przekładają się na najlepsze warunki do uprawiania surfingu. Dyscyplina ta pojawiła się na Bali już w 1930 r i rozsławiła pod tym względem wyspę na całym świecie.

 

Po krótkiej wizycie na najsłynniejszych plażach wśród surferów, udamy się w kierunku najbardziej wysuniętego na zachód cypla Bali, gdzie znajduje się Pura Luhur Ulu Watu, sanktuarium zaliczane do panteonu świątyń (tworzą one symboliczny pancerz ochronny dla wyspy – Sad Kahyangan czyli tak zwane. „miejsca boskie” w języku sanskryt). Maleńka trzy-poziomowa pagoda stoi dumnie na skraju 80 metrowej przepaści, a z potężnych urwisk roztacza się zapierający dech widok na ocean. Uważaj jednak, pośród turystów grasuje stado małp, które są małymi złodziejaszkami, uwielbiają wyrywać okulary, naszyjniki, aparaty, czapki, a nawet japonki.

 

Taniec Come - Diving Indo

Taniec Come

W dramatycznej scenerii zachodzącego słońca na klifach Uluwatu odbędzie się pokaz Kecak, najsłynniejszy balijski taniec ognia. Większość motywów i postaci zaprezentowane w tańcu Kecak wywodzą się ze starożytnej hinduskiej epopei Ramayana. Taniec ten wykonywany jest bez akompaniamentu muzyki, towarzyszy mu jedynie rytmiczne skandowanie „cak cak cak” przez grupę około 50 tancerzy.

Na zakończenie wycieczki proponujemy kolację w restauracji na plaży Jimbaran, serwującej świeże owoce morza i ryby, w magicznej atmosferze, przy zapalonych świecach, przyjemnym zimnym piasku i lokalnej muzyce.

  Twoje Imię (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Rezerwuję wycieczkę:

  Ile osób?

  Widomość:

  Wpisz wynik:

  Zobacz inne wycieczki po Bali