Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
WYCIECZKI PO BALI
z Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
ODKRYWAJ BALI
w zupełnie inny sposób
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
Przeżyj niezwykłą przygodę
WEJDŹ NA WULKAN
Wycieczki po Bali
z DIVING INDO
previous arrow
next arrow

PÓŁNOCNE BALI & TANAH LOT

 

Tanah Lot z Diving Indo

Tanah Lot

Odwiedź Pura Ulun Danu Bratan – jedno z najważniejszych miejsc na wyspie –  „matka świątyń” dedykowana „subak” i rolnikom oraz jedna z najbardziej charakterystycznych ikon Bali.

Podziwiaj piękno panoramicznej trasy, nad przełęczą masywnego pasma górskiego, z oszałamiającym punktem widokowym na jezioro Bratan.

Zanurz się w spienionym oczku wodnym pod kaskadami wodospadu Gitgit.

Spróbuj egzotycznych owoców i przypraw na bazarze w Candikuning.

Odkryj niesamowite widoki na autentyczne wiejskie życie Bali i zobacz królestwo wspaniałych tarasów ryżowych w Jatiluwih (wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO).

Odwiedź świątynie Tanah Lot, legendarne hinduistyczne sanktuarium, zaliczane do najważniejszych miejsc na Bali, wybudowane na skale, z falami oceanicznymi rozbijającymi się o długi brzeg i wspaniałymi barwami słońca zachodzącego na horyzoncie.

 

CENA ZAWIERA:

 

Transfery klimatyzowanym minibusem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę
Opieka profesjonalnego przewodnika
Wszystkie bilety wstępu na zwiedzanie i opłaty parkingowe
Obiad w formie szwedzkiego stołu w przytulnej restauracji z panoramą na zielone tarasy ryżowe

 

KOSZT:

 

PÓŁNOCNE BALI – US$95/os. (min 2 uczestników)

PÓŁNOCNE BALI & TANAH LOT – US$105/os. (min 2 uczestników)

 

CZAS TRWANIA PROGRAMU:

 

PÓŁNOCNE BALI 9 godzin

PÓŁNOCNE BALI & TANAH LOT 11 godzin

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

 

Świątynia Bratan

Świątynia Bratan

Północna wyprawa zaczyna się trasą przez przepiękne krajobrazy wyżynne. W miasteczku Bedugul odwiedzimy „świątynię – matkę” dla wszystkich obiektów świątynnych na Bali, dedykowaną rolnictwu i systemowi „subak”, a jednocześnie jedną z najbardziej rozpoznawalnych ikon tej wyspy. Pura Ulun Danu Bratan poświęcona bogini jezior i rzek Dewi Danu, wznosi się dumnie na małej wyspie wulkanicznego jeziora Bratan. Świątynia posiada wspaniałą 11-warstwową pagodę, przy wejściu do świątyni znajduje się buddyjska stupa z figurą medytującego Buddy, co wskazuje, że pewne zasady wiary buddyjskiej zostały przyjęte w wyznawców hinduizmu.

 

Dalej ruszymy malownicza trasą przez górską krainę wulkanów, z oszałamiającym punktem widokowym na jezioro Batur, zamieszkałym przez urocze makaki.
Kontynuując naszą podróż, docieramy do gminy Gitgit. Po 15 minutowym spacerze przez dżungle, widać już wspaniały bliźniaczy wodospad. Po gorącym dniu, warto chociaż na chwilę zanurzyć się w orzeźwiającej wodzie. Następnie udamy się na targ żywności w Candikuning. Stragany wypełnione po brzegi różnorodnymi przyprawami, owocami i warzywami – zakupy nie obejdą się bez targowania!

 

Jezioro Butan - Diving Indo

Jezioro Butan

Szlakiem naszej wyprawy północnej zmierzamy do największej krainy pól ryżowych na Bali – Jatiluwih (rejon Tabanan) wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przerwa na obiad w w położonej na wzgórzu restauracji, z której roztacza się urokliwy widok na całą panoramę tarasów.

 

Na koniec wycieczki odwiedzimy Pura Tanah Lot, jedno z najważniejszych sanktuariów zaliczanych do panteonu świątyń i stanowi symboliczną tarczę ochronną wyspy ( część „świętego kręgosłupa” – Sad Kahyangan – oznacza „miejsce bogów” w języku Sanskryt).

 

Obiekt został wybudowane na skale w morze przez przez hinduistycznego zakonnika Dang Hyang Nirartha, podczas swoich duchowych podróże w XVI wieku. Podczas przypływu morza świątynia jest niedostępna o suchej stopie, fale oceaniczne rozbijają się o długi brzeg. To najlepsze miejsce do podziwiania zachodu słońca.

  Twoje Imię (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Rezerwuję wycieczkę:

  Ile osób?

  Widomość:

  Wpisz wynik:

  Zobacz inne wycieczki po Bali