Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Scuba diving in Bali with Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
WYCIECZKI PO BALI
z Diving Indo
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
ODKRYWAJ BALI
w zupełnie inny sposób
Diving Bali - Diving Indo Scuba Dive Trip - Website Homepage
Przeżyj niezwykłą przygodę
WEJDŹ NA WULKAN
Wycieczki po Bali
z DIVING INDO
previous arrow
next arrow

KINTAMANI

 

Świątynia - Kintamani - Diving Indo

Świątynia – Kintamani

Odwiedź Mandala Suci Wenara Wana – święty małpi gaj w Ubud.

Podziwiaj wspaniałe balijskie krajobrazy w głębi wyspy, tradycyjne wioski, domy i urocze pola ryżowe.

Odkryj niesamowite tarasy ryżowe w Tegallalang i wulkaniczny region Kintamani z ogromną kalderą masywu Batur, w której znajduję się jezioro Batur.

Wybierz się na spacer po tropikalnej plantacji  – drzewa owocowe, egzotyczne rośliny i warsztaty kawy – okazja na skosztowanie najdroższej na świecie – kawy Luwak.

Zobacz Pura Tirta Empul – ważne sanktuarium z X wieku, ze świętym źródłem, które jest miejscem oczyszczeń wyznawców hinduizmu na Bali.

Odkryj najstarszy zabytek archeologiczny Bali z XI wieku – grobowce królewskie w Pura Gunung Kawi, położone w malowniczej dolinie rzeki Pakerisan.

Ostatni przystanek to Trunyan (*opcja dodatkowa) – wioska rdzennej społeczności Bali Aga i mistyczny cmentarz z obowiązującym starodawnym rytuałem składania zwłok ludzkich bez pochówku.

 

Odwiedź świątynie z Diving Indo

Kintamani – świątynia

CENA ZAWIERA:

 

transfery klimatyzowanym minibusem prowadzonym przez doświadczonego kierowcę
opieka profesjonalnego przewodnika
wszystkie bilety wstępu na zwiedzanie i opłaty parkingowe
obiad w formie szwedzkiego stołu w restauracji na tarasie z panoramą na wulkan
degustacja herbaty i kawy na plantacji (za wyjątkiem kawy luwak) .

 

 

 

 

KOSZT:

 

US$95/os. (min 2 uczestników)

 

CZAS TRWANIA PROGRAMU:

 

8 godzin lub 10 godzin (wariant rozszerzony TRUNYAN –dodatkowe  US$20/os.)

SZCZEGÓŁOWY OPIS WYCIECZKI

 

Wyprawę Kintamani zaczynamy od miasteczka Ubud, stolicy artystycznej wyspy Bali, w którego sercu leży bujna dżungla z sanktuarium Mandala Suci Wenara Wana. Ten święty małpi las i rezerwat przyrody zamieszkuje populacja długoogonowych makaków, licząca kilkaset przedstawicieli. Na obszarze lasu znajdują się 3 świątynie: śmierci, obmywania i kremacji. Małpy zajmują szczególne i symboliczne miejsce w hinduistycznych wierzeniach i kulturze panującej na Bali – pojawiają się w literaturze, w tańcach i na rzeźbach, stąd Balijczycy oddają im należny szacunek i cześć.

Z Ubud droga poprowadzi przez wyjątkowe krajobrazy balijskie, tradycyjne wioski, lokalne świątynie i bujne pola ryżowe. Następny przystanek to miejscowość Tegallalang – słynie ze stromo opadających, pięknych, zielonych tarasów ryżowych, opartych na dawnym systemie nawadniania oraz balijskiej wspólnoty rolniczej – „subak”. Następnie ruszymy malownicza trasą w kierunku północnym do górskiej krainy wulkanów, Kintamani, położonej na wysokości 1450 m.n.p.m. Kręta droga zboczami wulkanu Batur doprowadzi nas do ogromnej kaldery w której mieści się największy zbiornik wodny Bali – jezioro Batur.

 

Trunyan - Kintamani - Diving Indo

Trunyan – Kintamani

Wyboistą drogą, wzdłuż brzegu dojedziemy do Trunyan, odizolowanej wioski, stanowiącej jedną z ostatnich osad autochtonicznych ludów Bali Aga. Potomkowie pierwotnych mieszkańców Bali zabiorą nas czółnami na swój tajemniczy cmentarz, gdzie praktykuje się pradawny rytuał pozostawiania zmarłych osobników z tej społeczności na ziemi, pod bambusowymi szałasami, bez konieczności zakopywania ciał.

 

Czas na obiad w formie szwedzkiego stołu restauracji z tarasem widokowym na krawędzi kaldery, z którego roztacza się niesamowita panorama góry Batur.

Po posiłku wstąpimy na plantację tropikalnych owoców, egzotycznych roślin oraz warsztaty kawy, gdzie będziesz miał możliwość degustacji rozmaitych odmian herbaty i kawy, w tym specjalnego gatunku kawy Luwak.

 

Aby bliżej poznać kulturę Balijską, odwiedzimy świątynię Pura Tirta Empul, miejsce, gdzie bije święte źródło, którego wodę Balijczycy używają do odprawiania obrzędów, ceremonii i kąpieli rytualnych.

 

wulkan Batur - Diving Indo

Wulkan Batur

Na zakończenie wyprawy Kintamani przejedziemy trasą w dół do zachwycającej doliny rzeki Pakerisan. Zobaczymy najstarszy zabytek archeologiczny na Bali pochodzący z XI wieku – królewskie grobowce Gunung Kawi. 9 posągów (candi) wykutych w litej skale, poświęcone Anak Wungsu, władcy panującemu na Bali oraz jego 4 żonom i 4 konkubinom.

  Twoje Imię (wymagane)

  Adres e-mail (wymagane)

  Rezerwuję wycieczkę:

  Ile osób?

  Widomość:

  Wpisz wynik:

  Zobacz inne wycieczki po Bali