O nas

O nas - Diving Indo

Diving Indo to 5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI. Rodzinna firma, założona i zarządzana przez polsko-indonezyjskie małżeństwo – Mariusza i Eunice. Historia Diving Indo zaczyna się na początku roku 2005, kiedy Mariusz po ukończeniu kontraktu na Malediwach, przyjechał na dwutygodniowe wakacje do Indonezji, na Bali. Los sprawił, że 30 minut po wylądowaniu, w recepcji Four Season, poznał swoją obecną żonę – Eunice. Diving Indo zostało założone i zarejestrowane w 2006 r., kiedy para postanowiła wykorzystać zdobyte doświadczenie w zarządzaniu centrami nurkowymi we wschodniej Indonezji, na wyspach Ambon i Banda.

 

Diving Indo – Polskie Centrum nurkowe PADI znajduje się w miejscowości Sanur na Bali, które ze względów organizacyjnych jest idealnym miejscem, zaledwie 30 min rejsem łodzią do jednego z najlepszych miejsc nurkowych na Bali – Nusa Penida.

 

Diving Indo organizuje nurkowania wokół Bali, a także winnych rejonach Indonezji. Najbardziej popularne wyprawy to: Komodo, Raja Ampat i Sulawesi, ale także tajemnicze wyspy rejonu Maluku i Archipelag Banda

 

Diving Indo to 5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI, które oferuje pełną gamę kursów nurkowania: od początkujących po Divemastera, w następujących językach: polski, angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, serbski, chorwacki i indonezyjski.

 

Diving Indo posiada 3 łodzie motorowe z zewnętrznym silnikiem oraz 4 wygodne, klimatyzowane busy, które kursują między hotelami i willami, a miejscami nurkowymi w każdej części Bali. 30 zastawów sprzętu nurkowego Scubapro, które są odnawiane co dwa lata oraz ponad 100 butli nurkowych.

Poznaj nasz zespół

O nas Diving Indo Mario

Mariusz (Mario)

 

Mariusz jest założycielem i właścicielem Diving-Indo. Szkolił się jako ichtiolog i instruktor PADI od 1998 r. Pracuje w branży turystycznej i nurkowej od 1990, kiedy był prezesem Akademickiego Klubu Nurkowania “Skorpena” w ART, w Olsztynie – jego rodzinnym mieście. Podczas studiów organizował prace wodne, obozy szkoleniowe oraz wyprawy nurkowe CMAS. Największym wyzwaniem była podróż samochodem do Egiptu w 1995 r., 8,000 km, dziesiątki granic, łapówki, niesamowite nurkowania i wolność wyboru, której nie mógł znaleźć siedząc za biurkiem.
Ale w 2002 r. utknął w wirze pracy korporacyjnej, aż do spontanicznej wizyty w Sipidan w Malezji. Od tego momentu, jak mówi, jego życie zaczęło się od nowa: pracując na wyprawach rejsowych w Egipcie, Sudanie, Chorwacji, rok na Malediwach w najdroższym hotelu i w końcu Bali. To miały być tylko 2-3 tygodnie wakacji, z których nigdy nie wrócił. Przez lata pracował jako manager w wiodących centrach nurkowych na wyspach Ambon i Banda na Archipelagu Maluku, gdzie zajmował się filmowaniem, fotografią i szukaniem nowych miejsc nurkowych. Zwiedził prawie wszystkie najsłynniejsze i najbardziej interesujące miejsca nurkowe w Indonezji. Na początku 2006 r. otworzył centrum nurkowe na Bali. Ma ogromną pasję do surfowania, dlatego też częściej znajdziesz go na fali, niż pod wodą. Według Eunice – jego żony, surfowanie zajmuje Mariuszowi około 250 dni w roku:) – a potem dodaje z uśmiechem – następne 50 dni to tenis. Biegle mówi po rosyjsku, angielsku i indonezyjsku. Liczbę nurkowań trudno określić – ponad 6,000.

O nas Diving Indo Ike

Eunice (Ika)

 

To prawdziwy dobry duch Diving-Indo. Ike sprawia, że każdy kto odwiedza nas na Bali czuje się jak w domu. Jej siłą jest wielozadaniowość: rezerwacje, kontakt z klientami, partnerami biznesowymi i przedsiębiorcami. Z jej niezwykłymi umiejętnościami organizacyjnymi sprawia, że w Diving Indo wszystko działa płynnie. Pasjonuje ją nurkowanie (Rescue Diver PADI, ponad 200 nurkowań) joga, salsa i surfing.
Pracowała w Japonii oraz w centrach nurkowych na wyspach Banda i Ambon w Maluku. Obecnie prowadzi wraz z mężem Mariuszem Diving Indo na Bali. Kocha zwierzęta – w jej domu każdy kot i każdy pies z okolicy znajdzie schronienie. Mówi w pięciu dialektach indonezyjskich, a także po angielsku i japońsku, a znajomość polskiego i rosyjskiego cały czas rośnie japońsku i – coraz lepiej – po polsku i rosyjsku.

O nas Diving Indo Anna

Anna

 

Jako dziecko oglądała filmy Jacques Cousteau i marzyła o nurkowaniu – niestety, życie potoczyło się inaczej: komputery, programowanie, praca w biurze. w 2001 r. na wakacjach w Egipcie Anna zanurkowała po raz pierwszy i zdecydowała całkowicie zmienić swoje życie. Po kilku latach spędzonych w Egipcie przeprowadziła się na Bali w 2007 r. i zaczęła pracę. Jej największą pasją jest filmowanie podwodnego świata, szczególnie w czasie safari w odległe zakątki magicznej Indonezji. Anna biegle mówi po rosyjsku, angielsku, indonezyjsku i rozumie po polsku. Wykonała ponad 4,000 nurkowań z czego 2,500 na Bali i w Indonezji.

Natalia Diving Indo

Natalia

 

Natalia to nasza wspaniała instruktorka PADI z Polski. Jest doświadczonym podwodnym fotografem – jej ulubionym podwodnym stworzeniem jest mantis shrimp. Natalia uwielbia uczyć kursu Rescue. Mówi po polsku, angielsku, indonezyjsku i rozumie po rosyjsku.

Idy

 

Idy to nasz przyjazny instruktor PADI z Bali.

Po kilku latach pracy na liveaboard na Komodo, wrócił na Bali, żeby się skupić na swojej pasji: uczeniu nurkowania!

Idy mówi płynnie po angielsku, balijsku i indonezyjsku.

O nas Diving Indo Budi

Budi

 

Budi pochodzi z  Ambon w Indonezji. Dołączył do Diving Indo w 2008 r., a w 2010 r. został Divemasterem PADI. Budi uwielbia szczegóły i ma sokole oko, dlatego jest ulubieńcem podwodnych fotografów. Wykonał ponad 5,000 nurkowań i z pewnością dostrzeże niejedno niesamowite stworzenie!

O nas Diving Indo Hadi

Hadi

 

Hadi pochodzi z Dżakarty (Jawa). Swoje pierwsze nurkowanie wykonał w 2001 r. Hadi Został Divimasterem PADI w 2009 r. na Bali i dołączył do Diving Indo w 2013 r.. Jego ulubione miejsce nurkowe na Bali to małe wyspy Gili Mimpang i Gili Tepekong. Wykonał ponad 10,000 nurkowań, masz pewność ze jesteś w dobrych rękach.

Marianne Diving Indo

Marianne

 

Marianne pochodzi z Anglii. Fascynacja nurkowaniem zaczęła się juz w 1992 roku w ciemnych i zimnych angielskich wodach. Zmęczona ciągłym wyscigiem szczurów opusciła rodzinny kraj w 2003 i ruszyła w nieznane. Została instruktorem PADI w Egipcie, a w 2005 roku wyjechała do południowo-wschodzniej Azji. 
Jako staff instruktorka PADI oraz generalny menadżer w Diving-Indo, pilnuje, żeby wszystko działalo bez problemu, a klienci byli zawsze zadowoleni.

Bobby Diving Indo

Bobby

 

Bobby pochodzi z Timoru Zachodniego. Spędził 5 lat w Polsce i mówi po polsku, angielsku i indonezyjsku. Niedawno powrócił do swojego rodzinnego, ciepłego klimatu i dołączył do ekipy Diving Indo jako przewodnik snorkelingu.

Diving Indo Eka and Reno

Eka i Reno

 

Eka, kapitan łodzi Eunice 2 , pochodzi z wyspy Serangan – znanej ze znakomitych żeglarzy i rybaków. Obecność Eki za sterem gwarantuje bezpieczne i wygodne nurkowanie.

Reno nalezy do załogi Enice 2. Dba o sprzęt, przekąski i komfortową jazdę dla wszystkich naszych gości.
Diving Indo Fajar, Krishna and Rendi

Fajar, Krishna i Rendy

 

Fantastyczna załoga Eunice 3 – Fajar, Krishna i Rendy – dbają o czystość i gotowość łodzi. Zawsze uśmiechnięci i pomocni. Asystują przy wchodzeniu i wychodzeniu z wody, dbaja o posiłki oraz bezpieczny i przyjemny czas na łodzi.

O nas Diving Indo kierowcy

Benny i  Nengah

 

Benny i Nengah są kierowcami w Diving Indo, i znają każdy zakątek tej pięknej wyspy. Przywożą naszych gości z i do hotelu, kursują pomiędzy naszym centrum a miejscami nurkowymi, a także zabierają naszych gości na całodniowe wycieczki po Bali oraz dbają o utrzymanie czystości naszych 3 samochodów.

Elya and Kelly Diving Indo

Elya i Kelly

 

Zawsze uśmiechnięte Kelly i Elya odpowiadają za księgowość, rachunki, płatności oraz rezerwacje hotelu, biletów lotniczych, każdego dnia spotkasz je w naszym biurze Diving Indo.

Ilus Diving Indo

Ilus

 

Ilus Pochodzi z Timoru Zachodniego, przyleciał na Bali na początku 2006 roku i początkowo pracował na łodzi.

W Diving-Indo, Ilus dba o sprzęt i jest naszym kierowcą. Mamy nadzieję, że będziesz miał okazję zobaczyć jego uśmiechniętą twarz na jednej z naszych wycieczek!

O nas Diving Indo zespół

Willy, Erdy, Enno, Epang i Aleks

 

Przyjazny zespół w Sanur Guest House sprawi ze pobyt u nas będzie niezwykle przyjemny i relaksujący.

Damaris

 

Niania Indy, Leona i Alice, uroczych dzieci Mariusza i Ike, które bardzo szybko rosną. Dzięki Damaris, Mariusz i Eunice mają czas pracować.