O nas

O nas - Diving Indo

Diving Indo to 5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI. Rodzinna firma, założona i zarządzana przez polsko-indonezyjskie małżeństwo – Mariusza i Eunice. Historia Diving Indo zaczyna się na początku roku 2005, kiedy Mariusz po ukończeniu kontraktu na Malediwach, przyjechał na dwutygodniowe wakacje do Indonezji, na Bali. Los sprawił, że 30 minut po wylądowaniu, w recepcji Four Season, poznał swoją obecną żonę – Eunice. Diving Indo zostało założone i zarejestrowane w 2006 r., kiedy para postanowiła wykorzystać zdobyte doświadczenie w zarządzaniu centrami nurkowymi we wschodniej Indonezji, na wyspach Ambon i Banda.

 

Diving Indo – Polskie Centrum nurkowe PADI znajduje się w miejscowości Sanur na Bali, które ze względów organizacyjnych jest idealnym miejscem, zaledwie 30 min rejsem łodzią do jednego z najlepszych miejsc nurkowych na Bali – Nusa Penida.

 

Diving Indo organizuje nurkowania wokół Bali, a także winnych rejonach Indonezji. Najbardziej popularne wyprawy to: Komodo, Raja Ampat i Sulawesi, ale także tajemnicze wyspy rejonu Maluku i Archipelag Banda

 

Diving Indo to 5-gwiazdkowe centrum nurkowe PADI, które oferuje pełną gamę kursów nurkowania: od początkujących po Divemastera, w następujących językach: polski, angielski, rosyjski, niemiecki, hiszpański, francuski, włoski, serbski, chorwacki i indonezyjski.

 

Diving Indo posiada 3 łodzie motorowe z zewnętrznym silnikiem oraz 4 wygodne, klimatyzowane busy, które kursują między hotelami i willami, a miejscami nurkowymi w każdej części Bali. 30 zastawów sprzętu nurkowego Scubapro, które są odnawiane co dwa lata oraz ponad 100 butli nurkowych.

Poznaj nasz zespół

O nas Diving Indo Mario

Mariusz (Mario)

 

Mariusz jest założycielem i właścicielem Diving-Indo. Szkolił się jako ichtiolog i instruktor PADI od 1998 r. Pracuje w branży turystycznej i nurkowej od 1990, kiedy był prezesem Akademickiego Klubu Nurkowania “Skorpena” w ART, w Olsztynie – jego rodzinnym mieście. Podczas studiów organizował prace wodne, obozy szkoleniowe oraz wyprawy nurkowe CMAS. Największym wyzwaniem była podróż samochodem do Egiptu w 1995 r., 8,000 km, dziesiątki granic, łapówki, niesamowite nurkowania i wolność wyboru, której nie mógł znaleźć siedząc za biurkiem.
Ale w 2002 r. utknął w wirze pracy korporacyjnej, aż do spontanicznej wizyty w Sipidan w Malezji. Od tego momentu, jak mówi, jego życie zaczęło się od nowa: pracując na wyprawach rejsowych w Egipcie, Sudanie, Chorwacji, rok na Malediwach w najdroższym hotelu i w końcu Bali. To miały być tylko 2-3 tygodnie wakacji, z których nigdy nie wrócił. Przez lata pracował jako manager w wiodących centrach nurkowych na wyspach Ambon i Banda na Archipelagu Maluku, gdzie zajmował się filmowaniem, fotografią i szukaniem nowych miejsc nurkowych. Zwiedził prawie wszystkie najsłynniejsze i najbardziej interesujące miejsca nurkowe w Indonezji. Na początku 2006 r. otworzył centrum nurkowe na Bali. Ma ogromną pasję do surfowania, dlatego też częściej znajdziesz go na fali, niż pod wodą. Według Eunice – jego żony, surfowanie zajmuje Mariuszowi około 250 dni w roku:) – a potem dodaje z uśmiechem – następne 50 dni to tenis. Biegle mówi po rosyjsku, angielsku i indonezyjsku. Liczbę nurkowań trudno określić – ponad 6,000.

O nas Diving Indo Ike

Eunice (Ika)

 

To prawdziwy dobry duch Diving-Indo. Ike sprawia, że każdy kto odwiedza nas na Bali czuje się jak w domu. Jej siłą jest wielozadaniowość: rezerwacje, kontakt z klientami, partnerami biznesowymi i przedsiębiorcami. Z jej niezwykłymi umiejętnościami organizacyjnymi sprawia, że w Diving Indo wszystko działa płynnie. Pasjonuje ją nurkowanie (Rescue Diver PADI, ponad 200 nurkowań) joga, salsa i surfing.
Pracowała w Japonii oraz w centrach nurkowych na wyspach Banda i Ambon w Maluku. Obecnie prowadzi wraz z mężem Mariuszem Diving Indo na Bali. Kocha zwierzęta – w jej domu każdy kot i każdy pies z okolicy znajdzie schronienie. Mówi w pięciu dialektach indonezyjskich, a także po angielsku i japońsku, a znajomość polskiego i rosyjskiego cały czas rośnie japońsku i – coraz lepiej – po polsku i rosyjsku.

O nas Diving Indo Anna

Anna

 

Jako dziecko oglądała filmy Jacques Cousteau i marzyła o nurkowaniu – niestety, życie potoczyło się inaczej: komputery, programowanie, praca w biurze. w 2001 r. na wakacjach w Egipcie Anna zanurkowała po raz pierwszy i zdecydowała całkowicie zmienić swoje życie. Po kilku latach spędzonych w Egipcie przeprowadziła się na Bali w 2007 r. i zaczęła pracę. Jej największą pasją jest filmowanie podwodnego świata, szczególnie w czasie safari w odległe zakątki magicznej Indonezji. Anna biegle mówi po rosyjsku, angielsku, indonezyjsku i rozumie po polsku. Wykonała ponad 4,000 nurkowań z czego 2,500 na Bali i w Indonezji.

Alex

 

Alex pierwszy raz zanurkował w 1986 r. na Costa Brava w Spain – trzy lata później w Egipcie ukończył kurs instruktorski PADI i pracował w Hurghada i Safaga. Podróżował i pracował w centrach nurkowych na Belize, Kubie i w Meksyku. Był współwłaścicielem centrum nurkowego w Wenezueli i na Dominikanie oraz spędził 5 lat na Madagaskarze. W Diving Indo, Alex jest odpowiedzialny za organizowanie wypraw nurkowych we wschodniej części Indonezji, głównie safari, ale także szkolenia PADI, które mogą się odbyć w kilku językach: po hiszpańsku, niemiecku, angielsku i francusku. Ile wykonał nurkowań w życiu? – Nikt tego nie wie, jak sam mówi: „dużo”.

Stas

 

Stas pochodzi z Rosji. Zaczął nurkować w 1999 r. Woda była jego pasją i w 2010 r. został Divemasterem PADI i do tej pory pracuje na Bali. Jego ulubione miejsce nurkowe to Wrak Statku USAT Liberty w Tulamben.

O nas Diving Indo Budi

Budi

 

Budi pochodzi z  Ambon w Indonezji. Dołączył do Diving Indo w 2008 r., a w 2010 r. został Divemasterem PADI. Budi uwielbia szczegóły i ma sokole oko, dlatego jest ulubieńcem podwodnych fotografów. Wykonał ponad 5,000 nurkowań i z pewnością dostrzeże niejedno niesamowite stworzenie!

O nas Diving Indo Hadi

Hadi

 

Hadi pochodzi z Dżakarty (Jawa). Swoje pierwsze nurkowanie wykonał w 2001 r. Hadi Został Divimasterem PADI w 2009 r. na Bali i dołączył do Diving Indo w 2013 r.. Jego ulubione miejsce nurkowe na Bali to małe wyspy Gili Mimpang i Gili Tepekong. Wykonał ponad 10,000 nurkowań, masz pewność ze jesteś w dobrych rękach.

Eka i Pochi

 

Dwóch kapitanów naszych łodzi w Diving Indo – pochodzą z wyspy Serangan znanej z żeglarzy i rybaków; dbają o komfortową jazdę dla wszystkich naszych gości.

Bobby

 

Bobby pochodzi z Timoru Zachodniego. Spędził 5 lat w Polsce i mówi po polsku, angielsku i indonezyjsku. Niedawno powrócił do swojego rodzinnego, ciepłego klimatu i dołączył do ekipy Diving Indo jako przewodnik snorkelingu.

Fajar i Tankas

 

Fantastyczna załoga łodzi Diving Indo. Dzięki nim nasz łodzie są zawsze czyste i gotowe do rejsu. Pomagają nurkom ze sprzętem, asystują w wchodzeniu i wychodzeniu z wody. Serwują obiad, przekąski, napoje oraz ręczniki. Zawsze pomocni i przyjaźni z pewnością umilą Twój pobyt na łodzi.

O nas Diving Indo Giri

Giri

 

Największy uśmiech w Diving Indo, Giri jest odpowiedzialny za pomieszczenie ze sprzętem nurkowych, przygotowanie pełnego wyposażenia dla naszych gości, oraz wiele innych czynności w naszym centrum.

O nas Diving Indo kierowcy

Benny i  Nengah

 

Benny i Nengah są kierowcami w Diving Indo, i znają każdy zakątek tej pięknej wyspy. Przywożą naszych gości z i do hotelu, kursują pomiędzy naszym centrum a miejscami nurkowymi, a także zabierają naszych gości na całodniowe wycieczki po Bali oraz dbają o utrzymanie czystości naszych 3 samochodów.

About us Diving Indo Fitri

Fitri

 

Zawsze uśmiechnięta Fitri odpowiada za księgowość, rachunki, płatności oraz rezerwacje hotelu, biletów lotniczych, każdego dnia spotkasz ją w naszym biurze Diving Indo.

O nas Diving Indo zespół

Willy, Erdy, Enno, Epang i Aleks

 

Przyjazny zespół w Sanur Guest House sprawi ze pobyt u nas będzie niezwykle przyjemny i relaksujący.

Damaris

 

Niania Indy, Leona i Alice, uroczych dzieci Mariusza i Ike, które bardzo szybko rosną. Dzięki Damaris, Mariusz i Eunice mają czas pracować.